Przegląd modnych stylów- projekty wnętrz apartamentów w stylu modern farmhouse

Styl rustykalny powoli odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca swojemu kuzynowi z USA – modern farmhouse stał się ostatnimi laty szczególnie popularny, a moda ta zadomawia się także w Polsce. Stanowi połączenie wiejskiego stylu aranżacji wnętrz z wielkomiejskim minimalizmem. To doskonała opcja dla osób pragnących zaprosić do swoich domów więcej ciepła i wygody, a jednocześnie chcących zachować znamienny dla nowoczesności lusus.

Co kocha styl modern farmhouse? Czerpie pełnymi garściami z architektury wiejskiej, w której dawniej dominowały naturalne surowce: wełna, rattan, drewno, kamień, wiklina, cegła czy len. Stare wiejskie domy były przestronne, pełne światła i ciepła. Idealnie zaaranżowany styl modern farmouse to wyważony miks nowoczesności i staromodnego wzornictwa. Połączenie w jednej przestrzeni zabytkowych mebli i designerskich dodatków nie jest tu niespodzianką, a pożądanym zestawieniem. Sztuka tej aranżacji opiera się na tym, by projektowanie wnętrz apartamentów pozwalało uzyskać jednocześnie przytulne i surowe wrażenie. Dzięki temu można przenieść się z powrotem do dawnego stylu życia, co wielu osobom przyniesie upragniony spokój i poczucie bezpieczeństwa.

kuchnia glamour

Styl modern farmhouse wyjątkowo łatwo połączyć ze stylem boho, shabby chic, angielskim, a nawet kolonialnym. W ten sposób wnętrza zyskują na prostocie, czyli cesze, która, jak chyba żadna inna, określa współczesne podejście do aranżacji. Skandynawska biel i połączenie jej z dodatkami charakterystycznymi dla stylu wiejskiego to już klasyk – odsłonięte bale z drewna pod sufitem, bogato rzeźbione meble drewniane, grube wełniane dywany i wiele innych dodatków na tle jasnych powierzchni. Z kolei shabby chic już samo w sobie jest wykwintną formą nurtu vintage i rustykalnego, elegancką i finezyjną. Choć najczęściej tworzymy projekty wnętrz apartamentów w aranżacjach współczesnych, zainteresowanym klientom proponujemy barwne akcenty wiejskie. To oferta dla wszystkich znudzonych stonowanymi kolorami oraz poszukujących ciepła i przytulności we własnym wnętrzu.

Modern farmhouse kocha otwarte przestrzenie i swobodę. W kuchni stylizowanej na ten styl musi się znaleźć miejsce na duży stół, gotowy pomieścić wszystkich członków rodziny. Tak, jak w żadnym innym pomieszczeniu, można tu wykorzystać cały wachlarz możliwości aranżacyjnych. Lampy lub stołki z rattanu pięknie komponują się w zestawie ze stołem o nowoczesnej, prostej bryle. Pożądane są tu duże przeszklenia, jak wnęki okienne zajmujące większość pionu ściany, umyślnie odsłonięte cegły i celowo postarzane kredensy lub szafy. Do tego łączy się je z meblami o prostej bryle.

Nasza działalność ukierunkowana jest szczególnie na nowoczesne nurty takie, jak modern classic, ale dopasowujemy się do wszelkich wizji, również tych zakładających wykorzystanie akcentów countryside. Projekty kuchni utrzymane w nurcie modern farmhouse z naszego studia są poszukiwaniem kompromisu i równowagi pomiędzy tym, co tradycyjne a tym, co nowoczesne. Korzystamy z palety kolorów ziemi – bieli, jasnych zieleni, brązów, umiejętnie zestawionych materiałów i dodatków, by stworzyć idealną syntezę. Stworzona w ten sposób aranżacja jest sposobem na przełamanie rutyny wielkomiejskiego życia nutą tradycji. Nurt wiejski pasuje nie tylko do wielkich domów, ale także do małych mieszkań w bloku. Podstawą tej kreacji jest umiar i zachowanie prostych form i linii brył, by na ich podstawie budować bardziej wyraziste akcenty.

Z dużą uwagą traktujemy design podłogi – cegła lub szerokie drewniane deski nadadzą tu sielskości. Mile widziane są przy tym wszelkie nierówności, jak sęki czy pęknięcia. Nic jednak nie czyni tego nurtu bardziej spektakularnym, jak odsłonięte stropy sufitów. W ten sposób sklepienie przypomina dawne wiejskie chaty, które, choć z przyczyn ekonomicznych były utrzymane w surowym stylu, prezentowały się efektownie. Wysokie sklepienia dają spektakularny efekt i potrafią powiększyć optycznie przestrzeń.

Twój dom, Twoje zasady, my zaś wdrożymy je w życie. Zadbamy o projekt, materiały, oświetlenie, kierując się przy tym spójnością i funkcjonalnością. Styl modern farmhouse, być może na fali popularności za granicą, staje się coraz częstszym wyborem naszych klientów.