Salon z kominkiem

Aranżacja wnętrz — jak łączyć ze sobą różne style?

W aranżacji wnętrza nie trzeba być wiernym i oddanym tylko jednemu stylowi. Dlaczego by nie sięgnąć po dwa nurty, tworząc w ten sposób pomysłową, innowacyjną mieszankę? Żeby się nie pogubić, należy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, na których trzeba bazować, wprowadzając do wnętrza nowe rozwiązania.

Oaza maluszka – aranżacja wnętrz pokoju dziecka

Pokój dla dziecka to coś więcej niż tylko pomieszczenie stworzone z myślą o odpoczynku czy zabawie. To strefa zarezerwowana dla małego lokatora, oddająca jego pasje, zainteresowania i temperament, a także jego oaza spokoju. Nie ukrywamy, że aranżacja pokoju dziecka jest dla nas szczególną przyjemnością – urocze dodatki, kolorowy design, wesołe motywy na ścianach – jak tu nie czerpać z takiego wzornictwa radości? Nasz projekt pokoju to zawsze wynik wielu rozmów dotyczących pragnień i potrzeb, a marzenia najmłodszych domowników w tym przypadku traktujemy priorytetowo.

Przede wszystkim od rozmów o marzeniach dziecka i jego własnych inspiracjach – jeśli pociecha jest już w stanie wyrazić swoje oczekiwania, z zaciekawieniem się w nie wsłuchujemy. Oferujemy neutralną stylistykę, nietracącą na swoim uroku i umiejętnie zestawione dodatki w mocnych barwach. Staramy się uchwycić tam konkretne motywy związane z dziecięcymi aspiracjami i marzeniami. W każdym projekcie opracowujemy paletę kolorystyczną, której podporządkujemy całość wyposażenia. Współcześnie w designie królują pastelowe barwy, które doskonale nadają się do aranżacji małego pokoju. Zacierają się także granice pomiędzy stylistyką chłopięcą a dziewczęcą. Multikolor święci triumfy, a podział na chłopięcy niebieski i róż dla dziewczynki odchodzi w zapomnienie.

Mamy za sobą wiele takich aranżacji wnętrz obejmujących kompleksowy projekt różnych pomieszczeń, w tym także pokój dziecka. Nasza działalność, nie tylko w Skarżysko-Kamiennej, ale także w innych regionach, sprawiła, że posiadamy duże doświadczenie w designie dziecięcym. W małym pokoju, tak jak w żadnym innym pomieszczeniu należy zadbać o wydzielenie stref tak, aby poszerzający się kącik do zabaw nie ogarnął obszaru przeznaczonego do odpoczynku. W naszych projektach staramy się podzielić pokój, aby zagwarantować maluchom swobodną przestrzeń zarówno do spania, gimnastyki, nauki, jak i do układania klocków.

Tak, jak w każdym innym pomieszczeniu, w pokoju dziecka znaleźć się muszą różne elementy wyposażenia – łóżko, regał, kosz do przechowywania zabawek, stoliki czy szafka nocna oraz dywan. Sztuką jest tutaj ich odpowiedni wybór i zestawienie. Należy postępować w myśl zasady, że mniej czasem znaczy lepiej – nie może tu być mowy o zbędnych bibelotach i zagraconych półkach, nawet jeśli kilkulatek może pochwalić się dużą kolekcją zabawek – one wszystkie muszą znaleźć swoje miejsce. Nasza aranżacja wnętrza pokoju dziecka przebiega również według najnowszych trendów. Realizując projekty w województwie świętokrzyskim, korzystamy z najbardziej aktualnych rozwiązań designerskich. Współczesna moda podpowiada, by sztukę aranżacji oprzeć na jasnych kolorach bazowych, a do nich spójnie dobierać akcenty barwne. Warto postawić na łuki i proste geometryczne formy – koło, półokrąg czy kwadrat. Dla przykładu jasne meble będą pięknie prezentować się w zestawieniu z tęczowym łukiem na ścianie. Po jakie dodatki sięgamy szczególnie chętnie? Baldachimy, tapety z motywami dziecięcymi, designerskie lampy, tapety z kolorowym printem, łóżeczka tipi, zabawne drewniane półki i wieszaczki ścienne, pufy z motywami zwierzęcymi, wiklinowe kosze. Dzieci kochają ruch, więc do środka możemy sprytnie przemycić drabinki, koła akrobatyczne, huśtawki, a nawet mini zjeżdżalnie.

Dzieci mają to do siebie, że uwielbiają bawić się na podłodze, co sprawia, że ta szybko staje się zagracona. Jak można sobie z tym poradzić? Wiszące półki na ścianach pozwolą wykorzystać każdą wolną przestrzeń, szczególnie w przypadku małego metrażu, a na nich można poukładać wiele elementów z kolekcji zabawek. Wykonując aranżacje domu np. w ramach pakietu z nadzorem, spotkałyśmy się z różnymi projektami pokoi dla dzieci. Z wielkimi i przestronnymi, a także niewielkimi. Z tymi zarezerwowanymi dla jednego dziecka lub dla rodzeństwa. Odpowiednie rozwiązania aranżacyjne pozwoliły nam poradzić sobie z każdym przypadkiem. Z pomocą przyszły multifunkcyjne meble – nieprzecenione od lat łóżka piętrowe lub łóżka na antresoli połączone z szafkami, biurkiem czy regałem na książki. Wykorzystujemy grę kolorów i ustawienie odpowiedniej palety barwnej – biel i jasne barwy skutecznie powiększą optycznie przestrzeń, z kolei mocne barwy uczynią duży pokój bardziej przytulnym. Nie można także zapominać o roli oświetlenia. Pojedyncze punkty światła na ścianach znacznie powiększą przestrzeń.

Nasze bogate doświadczenie tworzą nie tylko projekty w Skarżysko-Kamiennej, ale także w miejscowościach innych województw. Naszymi projektami chętnie dzielimy się nie tylko na stronie, ale także w social mediach. Nie sztuką jest zaaranżować pokój dziecka w bajkowym, kolorowym stylu. Sztuką jest odnaleźć złoty środek, jeśli chodzi o barwne wzornictwo i zestawienie elementów wyposażenia i dodatków.