Nowoczesne projekty łazienek — trendy w roku 2024

Wraz z nadejściem Nowego Roku pewne trendy we wnętrzarstwie odchodzą w zapomnienie, inne z kolei się pojawiają. Jedno natomiast jest pewne — moda w architekturze w roku 2024 nadal będzie czerpać swą inspirację z natury. Łazienka, tak samo jak i inne pomieszczenia, ma stać się oazą urządzoną z miłości do przyrody, pełną komfortowych rozwiązań, a użycie naturalnych materiałów i surowców stanie się standardem.

Przestronna, doskonale urządzona łazienka z wygodną wanną to miejsce, w którym można zrelaksować się po całym dniu. Łazienka w stylu spa pozwoli zadbać nie tylko o ciało, ale także o umysł. Wanna z hydromasażem lub małe jacuzzi to patent na to, jak zapewnić sobie odrobinę relaksu. Jeśli tylko takie jest życzenie klienta i pozwalają na to warunki metrażowe, wprowadzamy propozycje takich rozwiązań do naszych aranżacji, by projekty łazienek możliwie jak najlepiej sprzyjały komfortowi. Wanna we współczesnym wnętrzarstwie jest dominującym akcentem aranżacji łazienki. Od kilku lat obserwuje się powrót do wolnostojących wanien, obszernych, o owalnym, organicznym kształcie. Wiele osób ceni sobie połączenie na jednej przestrzeni zarówno prysznica, jak i wanny. Minimalistyczne kabiny typu walk-in pozbawione są brodzika i obudowy, a eliminacja nadmiarowych konstrukcji pozwala zbudować poczucie przestronności.

Już od wielu lat odchodzi się od wyrazistych bieli, niemalże laboratoryjnych, w stronę kolorów natury — brązów (taupe), przygaszonych zieleni czy pomarańczy. Renomowana firma poligraficzna Pantone, znana przede wszystkim z ustanowienia najbardziej uniwersalnej palety kolorów, ogłosiła barwę Peach Fuzz kolorem roku. Jest to delikatny, brzoskwiniowy odcień pomarańczu. Wszystkie nowoczesne barwy są przygaszone, zrodzone z nowego nurtu o nazwie biophilic design — myślą przewodnią tego stylu jest powrót do natury i podkreślenie jej pozytywnego znaczenia dla ludzkiego dobrostanu. Coraz częściej sięgamy właśnie po takie barwy, wykonując projekty nowoczesnych mieszkań, zarówno w Kielcach, jak i w innych lokalizacjach. Urządzając łazienkę, również proponujemy nową paletę barw. Oparte na kolorach Ziemi płytki, kafelki, czy farby ścienne przybliżają naturę do człowieka, pozwalają zaaranżować we wnętrzu kojącą atmosferę.

Zapraszając naturę do środka, nie można także zapomnieć o doborze organicznych materiałów. Już nie tylko marmur będzie święcił triumfy, ale także inne kamienie — wielkie konglomeraty z trawertynu czy onyksu emitujące wielkie skały występujące w naturze będą na topie na równi z niewielkimi mozaikami z kafelek. Nie można także zapominać o najważniejszym surowcu naturalnym — uniwersalnym drewnie. Duża, drewniana, obła umywalka nablatowa — dlaczego nie postawić na taki akcent, by pobawić się nieco formą? Już sam wygląd umywalki może stanowić dominujący, wyrazisty akcent łazienki, warto więc zadbać o dobór baterii. Złocone krany, jak i inne pozłacane detale łazienkowe, nadal będą na topie, każdorazowo wprowadzając klimat luksusu.

Nasze projekty łazienek w Świętokrzyskim

W przypadku dużych powierzchni łazienek, na początku proponujemy wyznaczenie stref — relaksacyjnej i użytkowej. Sprzęt AGD lokujmy tak, by zapewnić łatwy dostęp do suszarki lub pralki, ale jednocześnie, by nie zajmował centralnego miejsca i nie zakłócał harmonijności strefy relaksu. Kabina, wanna, obszerne lustra umieszczamy w planie tak, by znajdowały się blisko siebie. Najnowocześniejsze trendy sprzyjają także aranżacji małych łazienek, na przykład w blokach. Jasne barwy rozjaśnią i powiększą optycznie nawet mały metraż. W roku 2024 nadal stawiać się będzie na pojedyncze punkty oświetleniowe, ulokowane zarówno na suficie, jak i na ścianach, zamiast na jeden duży punkt światła.

Oczywiście, naszym klientom proponujemy różne rozwiązania w myśl innych trendów. Organiczny nurt roku 2024 pozostawiamy dla chętnych eksperymentalnych rozwiązań i nowych wrażeń. Wciąż jednak pozostajemy także w starych stylach, takich jak modern classic czy glamour. Projekty łazienek, które realizujemy w najróżniejszym miastach Świętokrzyskiego, najczęściej w Kielcach, mają przede wszystkim być dopasowane do gustu naszych klientów. Dlatego na początek zawsze wykonujemy wizualizacje, a każdy projekt szczegółowo omawiamy, starając się, by nasza wizja sprostała wszelkim oczekiwaniom i potrzebom.