Luksusowe aranżacje wnętrz w polskich domach i mieszkaniach

Jakie skojarzenie nasuwa się jako pierwsze na myśl o luksusie w kwestii aranżacji wnętrz? Wielka rezydencja, niczym willa z amerykańskiego przedmieścia, z basenem, wielkimi rzeźbami, sauną, strefą spa i ekskluzywnymi meblami i dekoracjami. Warto odrzucić tę wizję, ponieważ luksus wcale nie musi być równoznaczny z przepychem, a ponadto z łatwością może być zaaranżowany na potrzeby mniejszych i skromniejszych polskich wnętrz.

Co współcześnie jest oznaką luksusu? Użycie oryginalnych surowców, designerskich mebli, dekoracji od projektanta, dzieł sztuki, bogatej ornamentyki materiałów wykończeniowych i tekstylnych, a także ogólna troska o dobór elementów i dodatków. By zaprojektować wnętrze na luksusową modłę, trzeba dokonać fuzji wielu elementów. Eklektyzm warto zawsze oddać w ręce specjalistów — od lat zajmujemy się także takimi zleceniami, tworząc luksusowe aranżacje wnętrz w naszym mieście — Kielcach i w okolicach. Zestawienie różnorodnych elementów wymaga obszernej wiedzy o sztukach wizualnych, by efektem aranżacji był design pozbawiony banalności i niespójnych rozwiązań.

Luksusowa aranżacja ma na celu przede wszystkim zachwycać bogactwem doboru. Designerskie meble lub antyki, wielkie żyrandole, sztukateria na ścianach, a także uważnie dobrane dodatki, takie jak listwy przypodłogowe czy przysufitowe o wyrazistym urzeźbieniu, pozłacane dekoracje — te wszystkie elementy wprowadzą do środka odrobinę luksusu. Ekskluzywne rozwiązania wyjątkowo łatwo jest zaaranżować na sporych metrażach. Na ścianach dużych domów i mieszkań można zastosować np. charakterystyczne dla luksusu, ciemne kolory, takie jak butelkowa zieleń, a nawet czerń czy modne tapety w stylu dark floral, bez obaw o utratę przestronności. Wielkie okna można udekorować długimi zasłonami o grubym spocie, np. z weluru. Nie da się ukryć, że osoby, które pragną stworzyć ekskluzywną przestrzeń dla siebie, dość często cenią sobie także posiadanie własnej kolekcji dzieł sztuki. Duży obraz lub spora rzeźba nada każdemu wnętrzu kunsztowności.

Najmodniejsze kuchnie luksusowe

By skosztować odrobiny luksusu, wcale nie trzeba sięgać po produkty i elementy z najwyższej półki cenowej. Wystarczy, na przykład za pomocą doboru dodatków z oryginalnych materiałów wnieść do środka ekskluzywną atmosferę, nie wydając na nie majątku. Do takich dodatków można zaliczyć np. elementy szklane, by wyczarować blask i elegancję. W tym stylu można urządzić np. kuchnie. Od lat wykonujemy nowoczesne projekty dla klientów z województwa świętokrzyskiego, a nasze doświadczenie pokazuje, że klimat luksusu nadal jest pożądany.

Wystarczy tylko, że do środka kuchni przemycimy oryginalne materiały i dodatki, by odmienić to pomieszczenie. Wyspa kuchenna z marmurowym blatem czy użycie zaskakujących materiałów, takich jak ściana z podświetlanego onyksu — luksus kocha efekt wow. Skórzany laminat na siedziskach, podświetlane szafki, wyeksponowana kolekcja win, blask szklanych dodatków, żyrandol w futurystycznym kształcie to niebanalne składniki udanej metamorfozy. Nawet na małym metrażu i w przypadku niewielkiej kuchni, łatwo jest zaprosić kunsztowność do wnętrza. Czerń, zieleń, kryształowe kinkiety i żyrandole to przepis na sukces. Wsłuchujemy się zawsze we wszystkie potrzeby domowników, a także w ich marzenia, by kuchnia i jej projekt, były spełnieniem wizji o idealnym wnętrzu. Wielu naszych klientów z województwa świętokrzyskiego kocha ten efekt.

Czy luksus lubi umiar?

Nie trzeba być kolekcjonerem dzieł sztuki czy inwestorem o dużym kapitale początkowym, by cieszyć się luksusowym wnętrzem. Sedno ekskluzywnych aranżacji tkwi w bogatych dodatkach, ale wcale nie trzeba stawiać na ich ilość. O wiele lepiej postawić na ich jakość lub umiejętne zestawienie. Olbrzymie lustra z pozłacaną ramą, podświetlana sztukateria, tapicerowane ściany, ozdobne donice wyczarują klimat niczym z bogatej rezydencji. Samo użycie tylko jednego z tych elementów może dać oczekiwany efekt. Luksusowe wnętrze można zaaranżować poprzez połączenie dekoracyjnych dodatków w pomieszczeniach w stylu klasycznym, a nawet minimalistycznym.

Korzystamy z klasyki designu, by zaprojektować wnętrze, które nie tylko jest efektowne, ale także nie wychodzi z mody. Na luksus stawiamy, szczególnie gdy zajmujemy się aranżacją wnętrz sal weselnych, która ma robić spektakularne pierwsze wrażenie. Koszt luksusowej aranżacji mieszkania lub domu wcale nie powinien być wysoki. Nasze doświadczenie nauczyło nas, z jakich rozwiązań korzystać, by otrzymać wysublimowany efekt i robiącą wrażenie metamorfozę.