Jak wykonać projekt wnętrza w stylu modern classic?

 Z naszego doświadczenia wynika jasno, że Polacy kochają styl modern classic. Jest to nurt, w którym klasyka harmonicznie łączy się z nowoczesnością, dając elegancki, ale delikatny efekt. By zaaranżować wnętrze w tym stylu, potrzebne jest pełne wyczucie równowagi, tak by wystrój nie raził pretensjonalnością. Istnieje kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać, by uzyskać przestrzeń skrojoną w duchu nowoczesnej klasyki.

Projektując wnętrza w stylu modern classic, sięgamy po niebanalne rozwiązania, a sukces całej aranżacji leży w umiejętnych zestawieniach. W pierwszej kolejności określamy dobór kolorów bazowych – są to wybory spod znaku klasyki, takie jak stonowane, jasne kolory ścian, podłóg i materiałów tapicerki. Biel, beż, błękit i szarość stanowią doskonałą podstawę do dalszego budowania aranżacji. Do takich kolorów należy dobrać dodatki o mocnych tonach – szmaragd, granat, czerń, róż czy niezastąpione złoto. Zachęcamy do zapoznania się z naszą realizacją w Lechówku, by sprawdzić, w jaki sposób w tym miejscu zaaranżowałyśmy styl modern classic. Wykonałyśmy tam projekt wnętrza domu, w którym połączyłyśmy czerń, biel, złoto i mocną zieleń, by zbudować poczucie przestronności, luksusu i elegancji. Działamy od lat w całym województwie świętokrzyskim i tak długa praktyka nauczyła nas, jak aranżować spójne wnętrza w tym nurcie.

Sednem aranżacji w stylu modern classic jest doskonałe wyczucie ulokowania akcentów dodatkowych. By w takim wnętrzu zapanował ład i porządek, nie ma może być mowy o dużej ilości dodatków. Jasne materiały bazowe, takie jak drewno, szkło, marmur, metal spotykają się z tu z nieprzytłaczającymi akcentami. Welurowe zasłony, wyraziste tekstylia, dekoracyjne abażury, pikowane kanapy, olbrzymie lustra, złote baterie łazienkowe są pożądane, ale ich użycie musi być dokładnie przemyślane. Gustowny projekt mieszkania w tym nurcie to poszukiwanie złotego środka pomiędzy luksusem a użytkowością. Nasze aranżacje na terenie świętokrzyskiego to przykład tego, jak zagwarantować klientom zarówno ekskluzywność, jak i wygodę.

salon z kominkiem

Nie do przecenienia dla modern classic jest znaczenie oświetlenia. Abażury, żyrandole, kinkiety i inne punkty oświetleniowe mają nie tylko pełnić rolę dekoracyjną, ale także dawać przyjemnie rozproszone światło. Wielkie wiszące żyrandole z fazowanego szkła stanowią dominujący akcent aranżacji pomieszczenia, a do tego dają ciepłą poświatę i przytulny klimat. Gdy już mowa o szkle, nie można tutaj także zapomnieć o szklanych dodatkach – wazonach, figurkach, stolikach i lustrach. Lustra w kształcie koła i półkola nawiązują zarówno do klasyki, jak i nowoczesności. Szklane powierzchnie budują poczucie przestronności i odbijają światło, pozwalając tym samym zaprosić do środka więcej jasności.

Modern classic kocha proste geometryczne formy, a w szczególności kwadrat i okrąg. Przestrzeń budowana na podstawie wysublimowanych linii zawsze będzie spójna. W formie okręgu i półokręgu można nie tylko zaaranżować lustra, ale także wnęki drzwiowe i okienne. Z kolei kwadrat i prostokąt można wykorzystać do zaaranżowania sztukaterii i dekorów na ścianach, a także w przypadku przepierzeń. A jak prezentować się ma podłoga? Najczęściej stawia się na panele ułożone w formę jodełki — jak na przykład francuskiej, a my realizując np. projekt mieszkania w Skarżysko-Kamiennej sięgnęłyśmy po białe płytki. Gresy à la marmur na podłodze można także dowolnie połączyć z drewnem, nawet na podłodze w tym samym pomieszczeniu. W swoich projektach często sięgamy po naturalne kamienie, szczególnie po najbardziej znamienne dla tego stylu marmury, ale także granity, onyksy i trawertyny. Wypolerowane na wysoki połysk odbijają światło i podkreślają luksusowy wystrój.

Modern classic stanowi kompromis pomiędzy doskonałą klasyką a nowoczesnością. To miks luksusu, który nie przytłacza, z prostotą, która nie jest nudna. Stworzenie takiego wnętrza jest zawsze wyzwaniem, ale także olbrzymim polem do popisu. Możemy skorzystać z szerokiej gamy możliwości, wyróżniających się ponadczasowością i elegancją. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, ponieważ finalnie wnętrze ma nie tylko zachwycać designem, ale także sprzyjać codziennemu komfortowi domownika.