Salon z kominkiem

Aranżacja wnętrz — jak łączyć ze sobą różne style?

W aranżacji wnętrza nie trzeba być wiernym i oddanym tylko jednemu stylowi. Dlaczego by nie sięgnąć po dwa nurty, tworząc w ten sposób pomysłową, innowacyjną mieszankę? Żeby się nie pogubić, należy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, na których trzeba bazować, wprowadzając do wnętrza nowe rozwiązania.

Jak wykonać projekt łazienki na małym metrażu?

Architektura polskich miast charakteryzuje się przeznaczeniem niewielkiej powierzchni całego lokum na pomieszczenie łazienki – jest to znany chyba wszystkim Polakom problem w blokach wielorodzinnych. W czasach PRL-u łazienka była raczej niewielką izbą przeznaczoną na codzienne potrzeby związane z utrzymaniem higieny domowników, niż pokojem kąpielowym, na którym zależy klientom teraz. Również budownictwo lat 80. czy 90. nie wprowadziło w tym temacie wielu zmian. Jak tchnąć w nieduże łazienki nowe życie i sprawić, by stały się przestronne, nawet pomimo ograniczonego metrażu? Statystyczna polska łazienka cierpi na brak powierzchni i światła, a my staramy się to zmienić.

Przemiana małej łazienki to jedna z naszych specjalności, a usługi tej podejmujemy się nie tylko w blokach wielorodzinnych, ale także w domach jednorodzinnych, w których inwestorzy chcą mieć do swojej dyspozycji kilka łazienek czy w apartamentowcach ulokowanych na poddaszu, gdzie duże skosy również utrudniają aranżację. Najczęściej otrzymujemy zlecenia na projekt małej łazienki z oknem przeznaczonej do remontu. Wnęka okienna gwarantuje dostęp do naturalnego światła i wentylacji. Projekt, w którym należy uwzględnić okno, zazwyczaj jest bardziej wymagający, bo ogranicza nieco pole manewru pod względem ustawienia mebli – na ścianie z oknem nie można postawić regału czy kabiny prysznicowej. Ulokowanie okna wyklucza także zamontowanie pod nim bidetu lub sedesu.

Odpowiednio dobrana paleta kolorystyczna sprawi, że łazienka stanie się optycznie powiększona. Kremowe bądź białe płytki zamiast pstrokatej i czarnej glazury to sposób na wykreowanie przestronności. Jasne kolory sprawią także, że pomieszczenie będzie wydawało się czystsze i bardziej higieniczne. Zamiast mozaiki malutkich kafelek warto postawić na duże płytki ścienne, które dadzą wrażenie głębi. Ponadto liczy się także połysk – śliskie kafelki znacznie lepiej odbijają światło. Bogate doświadczenie uwzględniające bardzo często projekt łazienki na małym metrażu nauczyło nas, jak wykorzystać sprytnie każdy dostępny centymetr. Projektujemy online na terenie całego kraju, a stacjonarnie prowadzimy nadzór nad postępami budowy klientów przede wszystkim ze Świętokrzyskiego, dlatego posiadamy tak szeroki know-how.

projekt łazienki online

W takich projektach uwzględniamy wszelkie wnęki i narożniki na planie pomieszczenia – to doskonałe miejsca na szafki czy regały. Do tego wybieramy podwieszane miski WC ze stelażem instalacyjnym ukrytym w zabudowie podtynkowej. Meble podwieszane to zresztą nie tylko sedesy – wiszące umywalki i szafki dodają całości aranżacji nieco lekkości. Ponadto ułatwiają utrzymanie czystości, ponieważ o wiele łatwiej jest pod nimi manewrować mopem czy odkurzaczem. Mały metraż kocha światło. Duża lampa sufitowa nie będzie tutaj dobrym pomysłem, o wiele lepiej sprawdzą się różne punkty świetlne, umocowane zarówno pod sufitem, jak i na ścianach. Przemyślana musi być także ich barwa – chłodny kolor oświetlenia optycznie powiększy każdą mikroprzestrzeń. Nie można także zapomnieć o lustrach. Odbicia lustrzane tworzą złudzenie powiększenia przestrzeni. Zamocowanie odpowiedniego oświetlenia na ramie lustra jeszcze bardziej do tego zadania się przysłuży.

By oszczędzić przestrzeń, zamiast wanny lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Zajmuje ona mniej miejsca, a także może stać się rozwiązaniem gwarantującym wygodne kąpiele i relaks. Panel prysznicowy z hydromasażem czy z deszczownicą jest coraz częściej spotykany w polskich mieszkaniach. Projekt łazienki z kabiną prysznicową przeszkloną lub typu walk-in to jedno z naszych standardowych propozycji. Często doradzamy także przeniesienie pralki do kuchni. Korzystamy nie tylko z glazury, ale także z drewna. Drewno nadaje całości ciepła, a w połączeniu z bielą zawsze stanowi zgrany, uniwersalny duet. Proponujemy także wyszukane dodatki i innowacje – pojedyncza ściana wykonana z naturalnego kamienia czy złote baterie prysznicowe dodadzą całości smaku i gustowności.

Nawet najmniejszą łazienkę urządzamy, kierując się myślą o najnowszym designie. Zastosowane tu patenty w połączeniu z ciekawym wzornictwem, dają efekt w postaci atrakcyjnie zaaranżowanej przestrzeni. Mała łazienka może stać się nie tylko użytkowym pokojem, ale także doskonale urządzonym kącikiem, w którym domownik może zaznać pełni relaksu po całym dniu.